SPOTKANIA Z TWÓRCAMI
18 – 24.02.2019 kino LOT
18.02.2019 PONIEDZIAŁEK godz. 21:10
gość: JAN JAKUB KOLSKI
moderator: Beata Dżon-Ozimek
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu UŁASKAWIENIE
JAN JAKUB KOLSKI
Urodzony w 1956 roku we Wrocławiu. Reżyser, scenarzysta, pisarz, operator filmowy, producent, nauczyciel akademicki (wykłada na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi). Zrealizował ponad 20 filmów krótkometrażowych, 17 filmów fabularnych, 5 teatrów telewizji. Jego filmy pokazywane były na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, między innymi: w Cannes, Wenecji, Berlinie, Moskwie, Tokio, Montrealu, Szanghaju, Karlowych Warach. Członek Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej.
19.02.2019 WTOREK godz. 18:45
gość: AGNIESZKA SMOCZYŃSKA
moderator: Beata Dżon-Ozimek
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu FUGA
AGNIESZKA SMOCZYŃSKA
fot. Rafał Placek
Pierwsza polska reżyserka od czasów Agnieszki Holland, która w Cannes w prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki pokazała swój film. Skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Brała udział w kursach mistrzowskich w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Autorka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych, wielokrotnie nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. W 2015 r. zadebiutowała „Córkami Dancingu”, w którym eksperymentowała z gatunkiem musicalu i filmu grozy. Najnowszy film reżyserki, „Fuga”, swoją premierę miał na MFF w Cannes, gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków. W 2018 r. na platformie Netfliks premierę miał serial „1983”, który Agnieszka Smoczyńska wyreżyserowała razem z Agnieszką Holland, Katarzyną Adamik i Olgą Chajdas.
20.02.2019 ŚRODA godz. 18:45
gość: ROBERT WIĘCKIEWICZ
moderator: Łukasz Maciejewski
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu JAK PIES Z KOTEM
ROBERT WIĘCKIEWICZ
fot. Rafał Masłow
Aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Laboratorium Dramatu, Teatrze Telewizji. Na ekranie Więckiewicz zadebiutował w 1993 roku w "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego. Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Jesienią 2018 roku miały miejsce premiery aż trzech filmów z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych: „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka” i „7 uczuć” Marka Koterskiego.
21.02.2019 CZWARTEK godz. 19:00
gość: DANUTA STENKA
moderator: Łukasz Maciejewski
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu WILKOŁAK
DANUTA STENKA
fot. Aneta Caban
Ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i wiele ról teatralnych. W 1984 r. ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie (1984 – 1988), Teatru Nowego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Warszawie (od 1991), warszawskiego Teatru Narodowego (od 2003). Występuje również gościnnie w spektaklach Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa), czy Krzysztofa Warlikowskiego (Nowy Teatr). Kilkukrotna laureatka polskich nagród filmowych ORZEŁ: za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie „Chopin. Pragnienie miłości” (2003) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Katyń” (2008). W 2011 r. została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
23.02.2019 SOBOTA godz. 11:25
gość: KRZYSZTOF PULKOWSKI
moderator: Łukasz Maciejewski
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu THANKS JIMI
KRZYSZTOF PULKOWSKI
Reżyser, scenarzysta, producent, aktor, filolog i niezależny twórca. Studiował reżyserię na Wydziale Filmowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Realizuje filmy, seriale, programy telewizyjne, spektakle teatralne, teledyski (m. in. dla Adama Bałdycha do utworu Love z płyty Brothers. Wideoklip ten został uznany podczas festiwalu Camerimage za jeden z 21 najlepszych muzycznych video na świecie w 2017 roku).
23.02.2019 SOBOTA godz. 13:10
gość: TOMASZ DROZDOWICZ
moderator: Łukasz Maciejewski
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu KONCERT NA DWOJE
TOMASZ DROZDOWICZ
Reżyser, absolwent Reżyserii Wydziału Filmu i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych (m.in. Znaki Pokuty, Nazukos czyli z biegiem Sprząśli, Dom wielki jak zamek, Potrójny Hamlet w Elsynorze, Świat według Lema, Kolba, na szczęście!, Zupa na puentach, Koncert na dwoje), teledysków, seriali, programów telewizyjnych, widowisk teatru telewizji (Człowiek, który zatrzymał Rosję). Zadebiutował w filmie fabularnym jako reżyser i producent powstałego w koprodukcji polsko-niemieckiej „Futra”.
24.02.2019 NIEDZIELA godz. 14:30
goście: KAROLINA BRUCHNICKA i ŁUKASZ GRZEGORZEK
moderator: Beata Dżon-Ozimek
Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu CÓRKA TRENERA
ŁUKASZ GRZEGORZEK
Reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Prawa UW. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się realizacją zwiastunów telewizyjnych oraz reżyseruje reklamy. „Kamper” był jego debiutem fabularnym. Film zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu na festiwalu Raindance w 2016 roku. Za rolę w nim Marta Nieradkiewicz dostała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, natomiast Piotra Żurawskiego wyróżniono na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie w 2017 roku. Film otrzymał również Nagrodę Publiczności na Sopot Film Festival. „Córka trenera” to drugi pełnometrażowy Grzegorzka, który jest kilkukrotnym medalistą mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Nagrody dla filmu: Forum Kina Europejskiego "Cinergia" (Nagroda Publiczności), Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus (Nagroda dla najlepszego filmu młodzieżowego).
KAROLINA BRUCHNICKA
Urodzona w 1994 roku, aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Ma na swoim koncie role w serialach, filmach krótkometrażowych oraz filmach fabularnych: „Monument” w reż. Jagody Szelc i „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka. Laureatka Nagrody za najlepszą rolę żeńską w spektaklu dyplomowym „Przebudzenie wiosny” w reżyserii Kuby Kowalskiego na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie (2017). Na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2018) zespół spektaklu „Przebudzenie wiosny” zdobył Grand Prix.